top of page

Ankara Özel Ambulans

özel ambulans ankara

Özel ambulans hizmeti:

 Ankara'nın tüm bölgesinde özel ambulans hizmeti vermekteyiz.

Hastamız yatağından güvenilir ve deneyimli personelimiz tarafından uygun pozisyonda alınıp, konforlu ve yeni model araçlarımızla hastane den hastaneye, hastaneden eve, evden eve, evden hastaneye, diyaliz merkezlerine, şehirden şehire hastamızın ulaşması gereken heryere hasta nakil ve özel ambulans hizmetimizle transferi gerçekleştirilir.

Hasta nakil hizmeti:

Ankara dan Alınan hastalarımız özel ambulans hizmetimiz ile tüm İllerdeki hastanelere, sağlık kuruluşlarına, diyaliz merkezlerine ve hastamızın dilediği her yere deneyimli sağlık çalışanlarımız eşliğinde nakil edilir.

 

Ankara özel ambulans hizmeti verdiğimiz ilçeler:

AkyurtAltındağAyaşBalâBeypazarıÇamlıdereÇankayaÇubukElmadağEtimesgutEvrenGölbaşıGüdülHaymanaKahramankazanKalecikKeçiörenKızılcahamamMamakNallıhan,  PolatlıPursaklarSincanŞereflikoçhisarYenimahalle

Özel Ambulans Ankara Temizlik

Ambulansın iç ve dış temizliği, istasyonda nöbetçi esenlik personel tarafından yapılır. Ambulanslar rutin olarak yedi günde bir detaylı olarak, her sabah ve her vakadan sonrasında da genel olarak temizlenir. Ambulans temizliğine başlanmadan ilkin ve ambulans temizliği bittikten sonra KKM‟ye haber verilir.

Ambulansın iç Temizliği

Ambulans hasta kabininin temizlik ve dezenfeksiyonu nöbetçi sıhhat çalışanı tarafından yapılır. Ambulansın dış kısmının ve sürücü kabininin temizliğini ise nöbetçi ambulans sürücüsü (ATT, AABT, şoför) yapar.

Talep edildiği takdirde ambulans sürücüsü, hasta kabininin temizliğine de destek verir. Hasta yada yaralının i·lişki ettiği bütün yüzeyin temizliği yapılır.
- Eldiven giyilir,
- Malzemeler eksiksiz olarak hazırlanır,
- Öncelikle ambulansın köşe kısımlarından başlanır,
- Araç içinin zemini süpürülür,
- Ambulans içindeki dolap sistemi, taban ve tavan kaplaması ile yan açık oturum kaplamaları 1/100‟lük çamaşır suyu ile silinir. Eğer hasta sekrasyonları ve kan ile kirlenme mevcut ise temizlik işleminde 1/10‟sevinç çamaşır suyu kullanılır.
- Yumuşak bir bezle temizleme işleminin arkasından kurulama yapılır,
- Son olarak araç havalandırılır. Araç havalandırması yapılmadan ambulansın kapıları kapatılmaz. (Aksi durumda alerjik rahatsızlı olan bir olay ambulansa alındığı takdirde hastada teneffüs sıkıntısı meydana gelebilir.)
- Ambulansın dış temizliği

Ambulansın iç temizliği kadar dış temizliği de önemlidir.
- Eldiven giyilir,
- Malzemeler eksiksiz olarak hazırlanır,
- Aracın üstü, önü, arkası ve yanları sırası ile yıkanır,
- Öncelikle tekerlek ve jantlar yıkanır ve çamurlarının akıtılması sağlanır,
- Sabun yada araç şampuanı su ile köpürtülür,
- Aracın tepesinden başlanarak ılık yada soğuk su ile bütün vasıta yıkanır,
- Uygun fırçayla tepeden başlayarak tüm dış yüzey yıkanır,
- Temiz su ile aynı halde durulama yapılır,
- Yumuşak bezle kesinlikle kurulama işlemi yapılır.

Sağlık personeli, hastalar ile direk temas öncesinde ve sonrasında, her türlü tıbbi girişimlerde ayrıca ambulansın iç ve dış temizliği sırasında eldiven giymelidir. Ambulansın temizliğinin öncesinde ve daha sonra da kesinlikle elleri sabunlu su ile yıkanır.
Ambulanslarımızın temizliğinden herzaman emin olabilirsiniz. Sağlığınız bizim için önemlidir.

Yazar: Doğa özel ambulans.

tarih: 02.05.2020

bottom of page